fbpx

Mieszkanie na ostatnim piętrze – jakie ma zalety?

Dwie atrakcyjne kobiety przy oknie. Mieszkanie na ostatnim piętrze - jakie ma zalety?

Czy mieszkanie na ostatnim piętrze w bloku, to na pewno dobry wybór? Wiele osób jest przekonanych, że tak. Jeśli rozglądasz się za własnym M, możliwe, że również tobie spodoba się taka opcja. Szczególnie, gdy w budynku jest winda, co jest bardzo dużym udogodnieniem i argumentem za tym, by zamieszkać jak najwyżej. Jakie jeszcze zalety posiada ta lokalizacja?

Mieszkanie na ostatnim piętrze – spokój, intymność i niesamowite widoki

Jeśli kiedykolwiek byłeś na ostatnim piętrze wieżowca, poczułeś na pewno, że to wyjątkowe miejsce. Daje poczucie wolności, przestrzeni i pomaga otworzyć umysł na to, co wydaje się niemożliwe. Niezależnie, czy wybierzesz mieszkanie w kilkupiętrowym bloku, czy też w wysokim apartamentowcu, te odczucia również będą dla ciebie dostępne. Czym dokładnie wyróżnia się życie na szczycie budynku?

Jest spokojniej i ciszej

Choć wiele zależy od akustyki otoczenia, to i tak mieszkanie na ostatnim piętrze zapewni ci o wiele więcej spokoju, niż miałoby to miejsce na niższych kondygnacjach. Przydaje się to nie tylko do odpoczynku, ale też łatwiej się skupić, jeśli akurat pracujesz zdalnie. Przy szczelnych oknach, do wnętrza dociera dużo mniej odgłosów z ulicy, placu zabaw czy ławki pod blokiem, gdzie lubią przesiadywać sąsiedzi. Im wyżej położone mieszkanie, tym dźwięków tych będzie mniej.

Intymność i większe poczucie bezpieczeństwa

Mieszkając na samej górze, gdy budynek nie jest położony blisko innych wysokich zabudowań, rzadko kiedy musisz korzystać z zasłon, czy żaluzji w oknach. Zwłaszcza, jeśli mieszkasz na obrzeżach miasta, na terenie otoczonym przez zieleń. Wówczas nie musisz się stresować obecnością ciekawskich sąsiadów czy przechodniów. Również wejście nieproszonych gości przez balkon, nie wchodzi w tym przypadku w grę. A to znaczy, że bezpieczeństwo twoje i twojego mienia jest tu dużo większe.

Brak sąsiadów nad tobą

Sufity w blokach nie należą do najgrubszych i zwykle nie są też szczególnie mocno wygłuszone. Jeśli mieszkałeś już poniżej ostatniego piętra, dobrze wiesz, z czym to się wiąże. Biegające od rana i dudniące małymi piętami dzieci, stresujący odgłos upadających przedmiotów, czy też chodzące w szpilkach panie domu, z pewnością nie ułatwią ci odpoczynku i pracy.
Mieszkanie na ostatnim piętrze wolne jest też od ryzyka zalania przez nieostrożnego sąsiada, gdy akurat zapomni zakręcić kurek nad wanną. Jeśli dach jest dobrze zabezpieczony i na bieżąco konserwowany, możesz spać spokojnie.

Widok, który się nie nudzi

To argument trudny do przebicia. W zależności od położenia budynku, ze swoich okien możesz patrzeć na miasto, które szczególnie przyciąga wzrok nocą lub na tereny zielone. A w ciągu dnia, jeśli tylko pogoda dopisuje, możesz cieszyć się pełnym słońcem. Tym samym, rzadziej będziesz musiał korzystać ze sztucznego oświetlenia.

Taras na dachu

Jeśli mieszkanie na ostatnim piętrze ma też dodatkowo taras na dachu, to naprawdę trudno będzie mu się oprzeć. Dodatkowa przestrzeń, którą możesz zagospodarować według własnego uznania, daje mnóstwo możliwości. To nie tylko miejsce do odpoczynku i spotkań w gronie znajomych, ale też do ćwiczeń i pracy. Odpowiednio urządzony taras, dostosowany do twoich potrzeb i upodobań, z pewnością rzadko kiedy świecić będzie pustkami. To też doskonałe miejsce, z którego podziwiać możesz nie tylko panoramę miasta, ale też piękne, rozgwieżdżone niebo w bezchmurną noc.