fbpx

Twórcy projektu

Home / Twórcy projektu

Historia i tradycja górnicza zakorzeniona jest na Górnym Śląsku od wieków. Nazwa osiedla domów wielorodzinnych „Uroczysko Matylda” odwołuje się bezpośrednio do Kopalni „Śląsk-Matylda” działającej kiedyś na terenie Świętochłowic.

Idealne połączenie

“Uroczysko Matylda” łączy korzyści, jakie zapewnia miejski styl życia, czyli dostęp do usług, miejsc pracy, szkół, opieki zdrowotnej i ośrodków kultury oraz gwarantuje mieszkańcom przyjazną i komfortową przestrzeń o najwyższym standardzie funkcjonalnym. Lokalizacja osiedla w Świętochłowicach umożliwia szybki dostęp do najważniejszych tras komunikacyjnych. Pozwala to jego mieszkańcom w pełni czerpać korzyści, jakie niesie ze sobą bliskość miast Metropolii Górnośląskiej. Jednocześnie dzięki niedużej skali budynków oraz aranżacji przestrzeni wspólnych wzbogaconych zielenią, osiedle tworzy przychylną i kameralną atmosferę.

Osiedle powstało dzięki połączeniu nowoczesnych rozwiązań i trendów najwyższej klasy architektury mieszkaniowej oraz bogatego doświadczenia projektowego. Czterokondygnacyjne budynki tworzą kameralną przestrzeń, która wraz z przestronnymi mieszkaniami odpowiada współczesnym potrzebom mieszkaniowym najbardziej wymagających użytkowników.

Konstruktor

Za część konstrukcyjną projektu odpowiada jedna z najbardziej doświadczonych firm inżynieryjnych – firma Statyk z Katowic. Zespół doświadczonych projektantów we współpracy z architektami dobrał optymalną konstrukcję dla obiektów wielorodzinnych, których posadowienie planowane jest w typowym śląskim terenie, gdzie możliwości występowania oddziaływań górniczych nigdy nie można wykluczyć. Główny konstruktor osobiście nadzorował badania poprzedzające rozpoczęcie prac projektowych. Dzięki wspólnemu wysiłkowi całego biura projektowego, powstała konstrukcja bezpieczna i bardzo wytrzymała, która zapewni bezproblemowe użytkowanie przez wiele dziesięcioleci.

Warto podkreślić olbrzymie doświadczenie projektantów konstrukcji. Firma Statyk odpowiada między innymi za takie realizacje jak budowa wież KTW I i KTW II przy Roździeńskiego 1 w Katowicach, Zespół Budynków Biurowych Silesia Business Point na Katowickim Dębie, Osiedle Dębowe Tarasy w Katowicach, czy też nową siedzibę Muzeum Śląskiego w Katowicach.