fbpx

O projekcie

Home / O projekcie
Projekt

Opis inwestycji

Dobra architektura mieszkaniowa zapewnia nie tylko funkcjonalne i ergonomiczne rozwiązania przestrzenne, ale przede wszystkim tworzy miejsce bezpieczne, przyjazne, nazywane domem, z którym mieszkańcy będą się identyfikować. I takie jest właśnie osiedle „Uroczysko Matylda”, na którym docelowo powstaną 3 luksusowe apartamentowce.

0 Rok inwestycji

Etapy inwestycji

Realizacja inwestycji odbywa się w dwóch etapach. Pierwszy obejmuje budowę jednego obiektu mieszkalnego z parkingiem podziemnym i ciągami pieszo-jezdnymi. W II etapie powstaną dwa kolejne budynki, które jako całość wpiszą się w istniejąca zabudowę wielorodzinną i tereny zielone.

Rozwiązania funkcjonalne pozwoliły uzyskać w budynkach “A” i “B” 22 mieszkania, a budynku “C” 21 mieszkań. Budynki zaprojektowano z poszanowaniem istniejącej zabudowy, przy równoczesnym zastosowaniu najnowszych rozwiązań technologicznych i funkcjonalnych. Nowoczesny charakter elewacji uzyskany poprzez utrzymanie stonowanej kolorystyki bieli i antracytu, został ocieplony dzięki wprowadzeniu elementów drewnianych. Proste bryły budynków z płaskimi dachami wpisującymi się w otoczenie zostały urozmaicone loggiami i znajdującej się na najwyższej kondygnacji antresoli z wyjściem na taras.

Projekt na miarę Twoich potrzeb

Osiedle “Uroczysko Matylda” odpowiada współczesnym potrzebom mieszkaniowym. Parking podziemny gwarantuje dostęp do miejsc postojowych, komórki lokatorskie stanowią cenną w każdym domu, dodatkową przestrzeń do przechowywania. O najwyższej klasie architektury “Uroczysko Matylda” stanowią nie tylko rozwiązania funkcjonalne mieszkań, ale także uwzględnienie części wspólnych, które przy wyborze mieszkania w zabudowie wielorodzinnej, są równie istotne.

Poczucie prywatności we własnej przestrzeni stanowiącej domową przystań, balkony i ogródki lokatorskie pomiędzy budynkami pozwalające mieszkańcom w dowolnym czasie czerpać korzyści z obcowania z naturą i odetchnąć od miejskiego zgiełku sprawiają, że Osiedle „Uroczysko Matylda” staje się niezwykle atrakcyjną pozycją na mieszkaniowej mapie Górnego Śląska.

Dostosowanie do krajobrazu i zabudowy

Obszar, na którym zlokalizowana jest działka, charakteryzuje się dużymi zmianami rzędnych wysokościowych. W ramach inwestycji przewidziano ingerencję w dotychczasową rzeźbę terenu.
W związku z tym, w ramach projektu wykonana została korekta ukształtowania rzeźby terenu, która podkreśla istniejące różnice wysokości. Powstałe w ten sposób skarpy, nawiązują do krajobrazu otaczającego parcelę.

Wokół obiektów wydzielony zostanie obszar zielony, przeznaczony na ogrody przydomowe. Woda opadowa z dachów, tarasów i nawierzchni utwardzonych, zagospodarowana zostanie na terenach działki zgodnie z wydanymi warunkami technicznymi NP/MD/29/1037/2019. W ogrodach przydomowych przewidziano nasadzenia drzew liściastych.

0 Liczba mieszkań
0 Liczba pięter
0 Miejsc na parkingach podziemnych
0 Miejsc postojowych naziemnych

Gabaryty budynków

Bryły poszczególnych budynków są powtarzalne. Plan parteru budynku ma kształt zbliżony do kwadratu.

Wymiary budynku A, B, C
Wysokość z antresolą bez antresoli
16,07 m 12,97 m
Szerokość 26,15 m
Długość 22,55 m
Inwestycje Południe

Więcej o nas

Dla nas Świętochłowice to nie miejsce, w którym realizujemy projekt. To nasze rodzinne miasto. Działka i lokalizacja jest nam znana od zawsze i nie jest nam obojętne, jak zmieni się nasze miasto po zakończeniu budowy.

Uroczysko Matylda to apartamentowce, które będziemy oglądać codziennie. Dlatego zależy nam na najwyższej jakości i satysfakcji mieszkańców. Z naszych inwestycji chcemy być dumni, a każdy kolejny budynek dodajemy do swojego portfolio i nie możemy się za niego wstydzić.

Kontakt

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami

Inwestycje Południe Biedroń, Cichoń, Jambor, Marszołek Sp. k.

Ul. Szpaków 21
41-705 Ruda Śląska

biuro@inwestycjepoludnie.pl

+48 513 660 335
+48 32 244 56 26

 

Wyślij wiadomość