fbpx

Nowe mieszkanie. Meble na wymiar, czy ze sklepu?

Młoda para w kuchni. Nowe mieszkanie. Meble na wymiar czy ze sklepu?

Meble na wymiar dla wielu osób wydają się zbędnym wydatkiem, zwłaszcza, gdy już samo wykończenie mieszkania, pochłonęło sporo środków. Czy jednak nie warto przemyśleć ostatecznej decyzji i nie rozważyć również takiej opcji? W końcu nie tak często kupujesz nowe mieszkanie. Jeśli więc chcesz by było naprawdę wyjątkowe, powinieneś wziąć pod uwagę zarówno gotowe meble, jak i te wykonane na wymiar. Przy bogactwie obecnej oferty salonów meblowych, naprawdę jest w czym wybierać, a jakość potrafi niejednokrotnie zaskoczyć.
Na co dokładnie powinieneś zwrócić uwagę, przy wyborze mebli do swojego lokum?

Meble z sieciówki, salonu meblowego, czy na wymiar?

Pierwszym, co przychodzi na myśl, kiedy tak postawisz pytanie, jest cena. W tym przypadku od najniższej, do najwyższej. To jednak zbytnie uproszczenie, ponieważ pamiętać musisz, że jej wysokość zależy też o rodzaju użytego materiału, marki, a także firmy, która projektuje i produkuje meble na wymiar.
Poza tym, nie bez znaczenia jest też czas, jakim dysponujesz, a który potrzebny ci będzie do przeszukania ofert i znalezienia mebli. Takich, które nie tylko będą pasowały na wymiar do twojego nowego mieszkania, ale też będą tworzyć spójną całość z kolorem ścian oraz rodzajem podłogi i oświetlenia. W takim przypadku nie tylko możliwości finansowe się liczą, ale też zmysł designerski.
Zdarza się również, że układ twojego mieszkania i wielkość poszczególnych pomieszczeń, nie pozwolą ci na pełną dowolność, gdy chodzi o wstawienie mebli. Nawet, jeśli wybrałeś je po długich poszukiwaniach online lub podczas odwiedzin w salonie meblowym.

Meble do łazienki, kuchni i do salonu – na wymiar, czy gotowe?

To trzy bardzo różne pomieszczenia w mieszkaniu. Każde z nich pełni inną funkcję i zwykle ma inny metraż. Trudno więc jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, dlatego konieczne jest rozróżnienie.

Meble do kuchni

To wyjątkowo trudne do urządzenia pomieszczenie, głównie ze względu na jego przeznaczenie. Meble, którymi je wypełnisz, powinny być funkcjonalne, pojemne, trwałe i stabilne. Do tego najlepiej, gdyby przestrzeń robocza wypełniona była bez zbędnych przerw, czyli od ściany do ściany.

Gotowe meble kuchenne dostępne są niemal od ręki i w różnych kolorach. Wykonane są też z bardziej lub mniej trwałych materiałów, odpornych na wilgoć i zmiany temperatury. Są również w miarą tanie, co jest sporym atutem, jeśli nie możesz sobie pozwolić na zbyt wiele.
Są przy tym jednak mało elastyczne, gdy chodzi o dopasowanie do wymiarów twojej kuchni. Zwykle musisz zamaskować przerwy między nimi a ścianą boczną, a to nie wygląda zbyt ciekawie. Poza tym, są często bez wyrazu i pozbawione indywidualnego charakteru.

Kuchenne meble na wymiar to zupełnie inna historia. Tu ogranicza cię jedynie wyobraźnia twoja i osób, które meble będą wykonywać oraz oczywiście zasób twojego portfela.
Urządzanie kuchni w swoim wymarzonym stylu to coś, co sprawia wiele przyjemności i daje szansę na stworzenie miejsca, w którym będzie się chciało spędzać czas na gotowaniu.
Praktyczne, pojemne szafki z wygodnym dostępem to nie wszystko. Możesz wybrać rodzaj blatów i materiał, z których są zrobione, systemy otwierania szuflad, czy miejsce na segregowanie odpadów. Poza tym, możesz sobie pozwolić na niestandardowe rozwiązania, których nie ma nigdzie indziej.
Meble na wymiar to rozwiązanie, które sprawdzi się również w przypadku niewielkiej przestrzeni, gdzie liczy się dobre wykorzystanie każdego centymetra kwadratowego.

Meble do łazienki

Tu sprzętu jest o wiele mniej, a co za tym idzie, łatwiej tę przestrzeń zagospodarować. Mimo to, nie do końca oczywistym wydaje się wybór mebli gotowych. Choć z drugiej strony, w tym przypadku może on być jak najbardziej uzasadniony. Ważne, byś przy podejmowaniu decyzji kierować się przede wszystkim funkcjonalnością i jakością.

Wiele sklepów z wyposażeniem wnętrz, ma w swojej ofercie gotowe projekty zabudowy łazienkowej. Możesz je przejrzeć i przekonać się, czy akurat taki klimat i funkcjonalność ci odpowiada. Są to meble wykonane z materiałów odpornych na wilgoć, dzięki czemu nie musisz się obawiać ich szybkiego zniszczenia. Jeśli twoja łazienka nie należy do najmniejszych, ten wybór jak najbardziej może okazać się słuszny, praktyczny oraz w miarę tani.

Z kolei meble na wymiar mają zalety, których mogą nie posiadać te, zakupione w sklepie. Możesz z ich pomocą ukryć różnego rodzaju sprzęty typu pralka czy suszarka. Zagospodarujesz również mało praktyczne kąty oraz wnęki. Meble na wymiar doskonale sprawdzą się w łazience, która nie tylko nie należy do największych, ale też ma nieregularne kształty w postaci skosów, czy zakoli. Poza tym, masz wpływ na ich projekt, a to znaczy, że meble będą niepowtarzalne i zgodne z twoimi osobistymi upodobaniami.

Meble do salonu

To pomieszczenie ma dużo większe możliwości ustawne. Dlatego tylko od ciebie zależy, czy zdecydujesz się na meble na wymiar, czy też gotowe. Indywidualny i bardziej spójny z resztą pomieszczeń charakter, łatwiej ci będzie nadać z pomocą tych na wymiar. Tym bardziej, jeśli z tej opcji skorzystałeś również przy aranżacji innych pomieszczeń. Dzięki temu, nowe mieszkanie będzie urządzone w wyjątkowym, oddających twój charakter stylu, a to bardzo duży atut.

Jeśli jednak ten argument nie jest dla ciebie zbyt ważny, na pewno w ofercie salonów meblowych znajdziesz meble, które w całości spełnią twoje oczekiwania. Zarówno, gdy chodzi o ich wygląd i jakość, jak i cenę.