fbpx

Myślisz o urządzeniu mieszkania i nie wiesz, jaki styl wybrać?

Mieszkanie w nowoczesnym stylu. Gdy nie wiesz, w jakim stylu urządzić mieszkanie

Niezależnie, czy znudził ci się obecny wystrój, czy też właśnie kupiłeś nowe lokum i zastanawiasz się, jak je urządzić, do wyboru masz co najmniej kilka sprawdzonych opcji. Zanim jednak ruszysz na zakupy, pomyśl, czy uporasz się z tym samodzielnie, czy też skorzystasz z pomocy architektów wnętrz. Czasem warto oddać takie sprawy w ręce profesjonalistów, którzy doradzą ci w jakim stylu urządzić mieszkanie, by spełniało twoje oczekiwania.

Oto co powinieneś wziąć pod uwagę i jakie możliwości masz do wyboru.

Czy wiesz, jakie wnętrza do ciebie pasują?

To ważne pytanie, ponieważ spędzać w nich będziesz sporo czasu. Wystrój można zmienić, ale nie po to inwestujesz swój czas i pieniądze, by na końcu stwierdzić, że to jednak nie twoja bajka.
W dobie Internetu masz dostęp do tysięcy inspiracji, które mogą stać się punktem wyjścia do twojego projektu. To z jednej strony dobre, ale z drugiej możesz zginąć w gąszczu pomysłów. A jeśli uda ci się wybrać elementy, które z tobą współgrają, niekoniecznie muszą pasować do siebie nawzajem.
Zastanawiając się, w jakim stylu urządzić mieszkanie, tak naprawdę stajesz przed nie lada wyzwaniem. Jak więc odnaleźć to, co najbardziej zbliżone będzie do twojej wizji?
Na początek najlepiej przejrzeć projekty wnętrz w określonym stylu architektonicznym.

W jakim stylu urządzić mieszkanie, by odpowiadało twojej wizji i potrzebom?

Być może miałeś okazję bywać w wielu mieszkaniach, które bardzo różniły się między sobą pod względem wystroju. Jedne mogły być przepełnione kakofonią kolorów, inne mdłe i bez wyrazu, ale zdarzały się też takie, w których można się było zakochać od pierwszego spojrzenia. Nieprzypadkowe ustawienia mebli, dobrane do siebie kolory, dodatki,które nie przeszkadzały, a jedynie podkreślały to, co stanowiło o wyjątkowości tego wnętrza. Takie są właśnie wybrane style, w jakich można urządzić swoje życiowe miejsce.
Oto kilka z nich, które mogą stać się inspiracją w poszukiwaniu tego jedynego.

Styl skandynawski

Lekki i naturalny, pochodzący ze Szwecji i innych krajów skandynawskich, styl ten wciąż podbija serca milionów właścicieli mieszkań i domów. Jeśli lubisz ciepłe i przytulne wnętrze, postaw na to co naturalne, czyli drewno, szkło, ceramikę, kamienie naturalne i metal. Z praktycznymi i funkcjonalnymi rozwiązaniami obecnymi w stylu skandynawskim, mogłeś już się spotkać, gdy odwiedzałeś salony IKEA.
Kiedy urządzisz mieszkanie w tym stylu, jego wnętrza będą jasne, przestronne, z przewagą bieli i szarości. Nie zabraknie w nich też drewna i sklejek oraz naturalnych tkanin.

Styl vintage

Tym, co łączy przedmioty znajdujące się w pomieszczeniu urządzonym w stylu vintage jest starzenie się. Nie każdy lubi stare, albo postarzane meble, tkaniny i dodatki sprzed lat. Poza tym, łatwo tu przesadzić i zamiast stylowego mieszkania, stworzyć rupieciarnię i pomieszanie różnych epok. Niemniej jednak, dobrze dobrane zarówno pod względem wyglądu, jak i kolorów elementy, potrafią zaskoczyć swoim zgraniem i harmonią.
Jeśli cenisz tradycję, lubisz oraz szanujesz historię, pomyśl o tym stylu. Nowoczesność połączona z przeszłością może być tym, czego szukasz.

Styl nowoczesny

Wygodny, komfortowy i funkcjonalny. Taki w wielkim skrócie jest styl nowoczesny, w którym dobrze czują się osoby żyjące szybko i intensywnie. Potrzebują miejsca do odpoczynku, które z jednej strony nie będzie zbyt skomplikowane, a z drugiej ułatwi im codzienne funkcjonowanie.
Stąd przestronne wnętrze, z minimalną ilością rozdzielonych ścianami pomieszczeń. Za to od razu można zauważyć wyraźny podział na strefy do odpoczynku, jedzenia, spania, rozrywki itp.
Jeśli preferujesz miejski styl życia i lubisz otaczać się elementami sztuki i luksusu, mieszkanie w stylu nowoczesnym może trafić w twoje gusta.

Mieszkanie w minimalistycznym stylu. Gdy nie wiesz, w jakim stylu urządzić mieszkanie

Styl minimalistyczny

Jeśli należysz do osób, które nie przepadają za chaosem i bałaganem lub też masz skłonności do perfekcjonizmu, do gustu może ci przypaść styl minimalistyczny. Wolne, przestronne przestrzenie, z minimalną ilością rzeczy, detali i szczegółów, to zwykle spore wyzwanie. Z jednej strony nie chcesz czuć się jak w klasztornej celu, a z drugiej wnętrze nie powinno być zagracone. Poza tym, nie może stracić na funkcjonalności.
Jeśli nie wiesz, w jakim stylu urządzić mieszkanie, a jednocześnie od lat wierny jesteś zasadzie, że im mniej, tym lepiej, przyjrzyj się dokładnie stylowi minimalistycznemu.

To tylko kilka podpowiedzi. Jeśli jednak wciąż zastanawiasz się, w jakim stylu urządzić mieszanie, zapoznaj się też ze stylem LOFT, eklektycznym, glamour, nowojorskim, industrialnym oraz rustykalnym. Z pewnością coś dla siebie znajdziesz. Pamiętaj też o możliwości skorzystania z pomocy doradców. Ich doświadczenie i kreatywność połączone z twoją wizją wymarzonej przestrzeni, mogą okazać się strzałem w dziesiątkę.