fbpx

Innowacyjne rozwiązania do łazienki, które zwiększą komfort użytkowania

Innowacyjne rozwiązania do łazienki - wanna z hydromasażem

Innowacyjne rozwiązania do łazienki można spotkać nie tylko w luksusowych apartamentach. Ty również możesz z nich skorzystać niezależnie od metrażu swojego mieszkania i wielkości łazienki. Nie musisz instalować wszystkich możliwych udogodnień, ale wystarczy jedno, by podnieść komfort korzystania z tego kluczowego miejsca. Choć w pierwszej chwili wydaje się, że to zbyt kosztowna inwestycja, to dzięki wybranym rozwiązaniom, możesz poczynić niemałe oszczędności. Tym samym z czasem zwrócą ci się wydane pieniądze, a komfort użytkowania łazienki pozostanie na zawsze.

Oto najciekawsze rozwiązania, które mogą cię zainteresować i sprawić, że twój czas spędzony w łazience nie będzie ograniczał się jedynie do wieczornej i porannej szybkiej toalety.

Innowacyjne rozwiązania do łazienki w służbie ekologii

Luksus nie zawsze musi kojarzyć się z rozrzutnością. Udogodnienia w twojej łazience też mogą się wpisać w trendy ekologiczne. Nie od dziś wiadomo, jak ważne jest oszczędzanie prądu i wody, a w łazience można tych dwóch zasobów zużyć całkiem sporo. Chyba, że postawisz na rozwiązania, które nie tylko usprawnią korzystanie z łazienki, ale pomogą ci zmniejszyć zużycie wody oraz prądu.

Baterie łazienkowe z czujnikiem ruchu

Bardzo możliwe, że spotkałeś tego rodzaju rozwiązanie w toaletach galerii handlowych. Wystarczyło, że podłożyłeś dłonie pod kran, a natychmiast zaczęła płynąć woda. Podobne udogodnienie możesz mieć w swoim domu,jeśli zainstalujesz specjalną baterię lub samą końcówkę z czujnikiem. Tym samym wystarczy ustawić, czy chcesz korzystać z ciepłej, czy zimnej wody i zbliżyć dłonie. Jedynym ograniczeniem jest korzystanie z gazowego podgrzewania wody, na przykłady typu Junkers.

Umywalka połączona z toaletą

Rozwiązanie wydaje się tak oczywiste, że dziwi jego powszechny brak w większości domostw.
A przecież to czysta oszczędność idąca w tysiące litrów i złotych. Wystarczy odpowiednio połączyć odpływ umywalki ze zbiornikiem nad toaletą i wykorzystywać w niej zużytą wcześniej wodę.

Perlator

Niewielka końcówka zakręcona na kran może pomóc ci zmniejszyć zużycie wody nawet o 60%. Napowietrzony strumień sprawia wrażenie obfitości, choć w rzeczywistości wody leje się w tym samym czasie o wiele mniej. Pomyśl o tym szczególnie w kranie nad umywalką, gdzie cała rodzina myje zęby, mężczyźni się golą, a dzieci potrafią moczy dłonie w nieskończoność.

Innowacyjne rozwiązania do łazienki, podnoszące komfort i wygodę

Wyobraź sobie łazienkę, z której nie chce się wychodzić, a po przyjściu do domu masz większą ochotę na spędzenie w niej czasu, niż zaparzenie ulubionej kawy (choć jedno z drugim łatwo w takim przypadku pogodzić). Co musisz zrobić, by tak właśnie było?

Kobieta relaksująca się w wannie. Domowe SPA

SPA & RELAX

Wanna z hydromasażem

Marzenie wielu, spełnione wciąż tylko w przypadku wybranych. Wanna z hydromasażem to raj dla miłośników relaksu i aktywnego trybu życia. Dzień zakończony w domowej strefie SPA pomoże ci odzyskać energię i zregenerować organizm, a przy okazji odprężyć spięte przez stres ciało. Masujące dysze posiadają wiele zastosowań medycznych i rehabilitacyjnych, dlatego jeśli tylko masz taką możliwość, pomyśl o wannie z hydromasażem.

Jedna kabina – wiele funkcji

Gdy masz dostęp do takiego wynalazku, szybki prysznic może nabrać głębi. Wielofunkcyjne kabiny prysznicowe wyposażone są w programy do masażu, bicze wodne oraz funkcje kąpieli parowych. To wszytko w otoczeniu dźwięków dobywających się z wodoodpornych głośników oraz ekranów z pomocą których możesz odbierać telefon i sterować ulubioną playlistą.

Terapia kolorami

Połączone z odpowiednio dobraną muzyką, kolory wprowadzą cię w stan relaksu i wypełnią spokojem. Zmieniające się kolory światła współgrać będą z dźwiękami, a wszystkim sterujesz zdalnie.
To nie wszystko, bowiem możesz bez wychodzenia z mieszkania przenieść się na daleką północ i cieszyć oczy widokiem zorzy polarnej. Oferują to wybrani producenci płytek ceramicznych, które zmieniają kolor pod wpływem ciepła. Kąpiąc się, wypełniasz łazienkę kolorami, od których nie będziesz mógł oderwać wzroku.

Lustro

Włączanie światła na czujnik ruchu

To bardzo wygodne rozwiązanie, które zwalnia cię z fizycznego włączania oświetlenia przy lustrze. Niezależnie, czy chodzi o golenie, zrobienie makijażu, czy przyjrzenie się małej niedoskonałości skórnej, punktowe oświetlenie przy lustrze zapali się automatycznie dzięki czujnikowi ruchu. W zależności od ustawień, wyłączy się samo po określonym czasie.

Lustro i umywalka - innowacyjne rozwiązania do łazienki

Odbicie niezakłócone przez parę

Ile razy denerwowałeś się, że po kąpieli nie możesz uczesać włosów, bo wszystkie lustra w łazience są zaparowane? Możesz to zmienić dzięki lustrzanym taflom wyposażonym w system, który zapobiega parowaniu.

Wbudowany ekran

Innowacyjne rozwiązania do łazienki sprawią też, że już nie będziesz się nudził w trakcie mycia zębów. Dzięki wbudowanemu w lustro ekranowi i bezprzewodowej transmisji dźwięku i obrazu, możesz zarówno korzystać z internetu, jak i obejrzeć film relaksując się w wannie. W każdej chwili, możesz przywrócić standardowe właściwości lustra.

Sedes

Biały sedes podwieszany

Toaleta myjąca

To połączenie bidetu i toalety z funkcją samoczyszczenia. Z pomocą pilota możesz wybrać wodny natrysk damski i tylny oraz delikatne osuszanie. Ustawisz też ciśnienie i temperaturę wody, pozycję dyszy i temperaturę powietrza.
Jeśli nie chcesz wymieniać całego sedesu, możesz wymienić jedynie deskę i zastąpić ją taką, która wyposażona jest w funkcję mycia. Wyposażona w dyszę, umyje i osuszy twoje ciało, wykorzystując do tego ustaloną przez ciebie temperaturę wody i powietrza oraz odpowiednie ciśnienie.

Bezdotykowe spłukiwanie

Innowacyjne rozwiązania do łazienki pomogą ci też zadbać o większą higienę użytkowników. Wystarczy, że zamontujesz spłuczkę z bezdotykowym mechanizmem zintegrowanym z czujnikiem podczerwieni. Dzięki niemu jednym ruchem ręki będziesz mógł uruchomić spust wody.

To tylko wybrane rozwiązania, które pomogą cię miło i komfortowo spędzać czas w swoim mieszkaniu. Gdy uzupełnisz je o inne funkcje instalowane w ramach Smart Home, nie będziesz się mógł doczekać powrotu z pracy, a poranne wyjścia opóźniać będziesz do granic możliwości.