fbpx

Jak urządzić pokój dla gracza w mieszkaniu – kilka cennych wskazówek

Jak urządzić pokój dla gracza w mieszkaniu

Nie każdy nastolatek ma możliwość spędzania czasu w pokoju, który w 100% odpowiada jego zainteresowaniom. A ponieważ w obecnych czas największą popularnością cieszą się gry komputerowe i te z wykorzystaniem konsoli, marzeniem nastolatków jest pokój gamingowy.
Jeśli chcesz sprawić swojemu dziecku niespodziankę i spełnić to marzenie, możesz urządzić pokój dla gracza. Bądź pewien, że twój dzieciak w niego wsiąknie i z trudem będziesz go stamtąd wyciągać na obiad. Jak stworzyć taki idealny pokój, który spełnia wszelkie wymagania gracza?

Gdy chcesz urządzić pokój dla gracza, postaw na funkcjonalność

Pokój, w którym prowadzone będą rozgrywki komputerowe nie musi być bardzo duży, choć więcej miejsca daje dodatkowe możliwości. Najlepiej, jeśli pokój taki urządzać będziesz razem z osobą, która będzie z niego korzystać. Twoje nastoletnie dziecko z pewnością zwróci ci uwagę na elementy, których nie powinno w tym miejscu zabraknąć.

Biurko gamingowe

Biurko musi być przede wszystkim odpowiednio duże, by zmieściły się tam niezbędne akcesoria gracza. Bywa, że używa on kilku monitorów, do tego systemu audio, słuchawek, klawiatury i myszki. Poszukaj takiego biurka, na którym zmieści się też specjalna podstawka na coś do pica.
Biurko dla gracza powinno też mieć regulowaną wysokość. Właściwość ta przyda się szczególnie w przypadku nastolatka, który jak każde dziecko w tym wieku, wciąż jeszcze rośnie. Tym samym biurko posłuży mu przez dłuższy czas.
Jeśli pokój gamingowy ma służyć też do nauki i odpoczynku, możesz kupić biurko, które będzie w stanie pogodzić funkcję do grania i do nauki.

Wygodny fotel

To jeden z najważniejszych elementów w pokoju gamingowym. Długie godziny spędzane przed monitorem mogą źle wpłynąć na kręgosłup młodego gracza. Dlatego też fotel gamingowy powinien być idealnie dopasowany do jego ciała. Najlepiej, gdy będzie miał nie tylko podpórkę pod odcinkiem lędźwiowym kręgosłupa, ale też regulowaną wysokość siedziska, podłokietników i oparcia dla szyi. Pamiętaj jednak, że na fotelu nie da się oszczędzić, ponieważ zwykle wraz z ceną idzie jego jakość.

Jak urządzić pokój dla gracza w mieszkaniu - akcesoria gracza

Niezbędne akcesoria

Gdy zamierzasz urządzić pokój dla gracza, zadbaj też o miejsca na akcesoria. W tym przypadku rolę tę mogą pełnić półki na książki i szafki na przybory. Jeśli będą odpowiednich rozmiarów, z powodzeniem pomieszczą też słuchawki, płyty z grami, konsolę, czy zapasowe myszki i inne akcesoria gamingowe.

Wystrój pokoju dla gracza

Choć twój nastoletni gracz w czasie gry niemal znika w wirtualnym świecie, to nie powinno go przy okazji nic rozpraszać. Dlatego pomaluj pokój raczej na stonowane kolory. Czerwone wstawki w fotelu gamingowym i lampki LED wystarczą, by przełamać ich monotonię.
Na ścianach mogą zawisnąć plakaty z ulubionych gier i bohaterów rozgrywek, które prowadzi twoje dziecko.
Miejsce na biurko zaplanuj tak, by światło z okna nie padało na monitor. Przydadzą się też grube zasłony, żaluzje dzień-noc lub rolety, które w słoneczne dni pozwolą na stworzenie odpowiedniego klimatu w pokoju.
Gdy chodzi o oświetlenie, najlepszym rozwiązaniem będzie lampka LED i tego same rodzaju podświetlenia w wybranych miejsca pokoju. Dzięki temu ostre światło lampy nie będzie rozpraszało gracza, ani zaburzało ostrości obrazu na monitorze.

O czym jeszcze warto pamiętać, gdy chcesz urządzić pokój dla gracza?

O domownikach i sąsiadach. Mowa tu przede wszystkim o głośnych rozmowach, które prowadzi gracz w czasie rozgrywek i emocjach, które temu towarzyszą. Gracze zupełnie wyłączają się z otoczenia, w którym przebywają i w pełni wczuwają się w to, co dzieje się na ekranie. Wtedy zaś łatwo o dość głośne zachowanie, co może mocno utrudniać codzienne funkcjonowanie pozostałym domownikom oraz sąsiadom.
Jeśli tylko masz taką możliwość, pomyśl o wytłumieniu pokoju dla gracza. Możesz zainwestować w ścianki akustyczne ze szkła, które tłumią dźwięki nawet do 51 dB. Nie zabierają przy tym miejsca i nie zamykają optycznie przestrzeni. Przepuszczają też światło, dzięki czemu gracz nie będzie miał odczucia przytłoczenia.