fbpx

Garderoba w mieszkaniu – jak spełnić to marzenie

Kobieta na podłodze marzy o garderobie. Garderoba w mieszkaniu - jak spełnić to marzenie

Decydując się na zakup mieszkania od developera, możesz od początku dopasować jego układ i przeznaczenie konkretnych pomieszczeń do swoich potrzeb. Choć nie wszystko da się zmienić, by zgrało się w twoją wizją, to szanse są o wiele większe, niż w przypadku mieszkania z rynku wtórnego.
Jednym z marzeń, szczególnie dotyczy to kobiet, jest własna, przestronna garderoba. Nie od dziś wiadomo, że jest to miejsce, w którym czują się one jak ryba w wodzie i z przyjemnością zapełniają je kolejnymi zdobyczami zakupowymi.
Czy jednak garderoba w mieszkaniu w bloku to marzenie, które ma realne szanse na spełnienie?

Garderoba w mieszkaniu – inspiracje i rozwiązania

Nie ma co ukrywać, że najważniejszym i koniecznym warunkiem do spełnienia marzenia o garderobie jest odpowiednie miejsce w twoim mieszkaniu. Bez niego nie rozwiniesz skrzydeł wyobraźni, a nawet jeśli, to twoja wizja nie będzie miała szansy na ujrzenie światła dziennego.
Co w takim razie możesz zrobić w zależności od miejsca, którym dysponujesz oraz układu mieszkania?

Garderoba w przedpokoju – kompromis, który może cię zaskoczyć

To niekoniecznie najgorsze miejsce na garderobę, a jego wykorzystanie zależy zarówno od wielkości, jak i twojego podejścia do tematu. Planując miejsce dla swoich ubrań, spójrz na przedpokój pod kątem jego możliwości aranżacyjnych. To wciąż może być przedpokój, ale jeśli nieco się postarasz, możesz stworzyć tu namiastkę praktycznej i ciekawej garderoby.

Najlepiej sprawdzi się wnęka, ale jeśli jej nie ma, to dobra będzie też jedna ze ścian, którą możesz w całości przeznaczyć na garderobę. Sprawdzi się tu specjalny system rozwiązań do organizacji ubrań oraz przesuwane lub harmonijkowe drzwi. Po przeciwnej stronie lub w innym wolnym miejscu w przedpokoju ustaw szafkę z funkcją siedzenia. Przyda się w trakcie zakładania i ściągania butów oraz przyglądania się zawartości garderoby, gdy nie wiesz co masz na siebie włożyć 🙂

Garderoba w sypialni za zasłoną

To minimalistyczne, ale praktyczne rozwiązanie w sytuacji, gdy twoja sypialnia nie należy do największych. Materiał zasłaniający zawartość garderoby możesz dobrać kolorystycznie do stylu, w którym urządzony jest pokój przeznaczony na nocny odpoczynek. Tym samym zyskasz dodatkowe wyposażenie, które idealnie zadba o wyjątkowy klimat.
Tego rodzaju garderoba w mieszkaniu może zajmować nawet całą ścianę. Dzięki odpowiednio dobranym półkom, drążkom, wieszakom i organizerom, z pewnością pomieści wszystkie twoje ubrania i dodatki. Choć tego rodzaju rozwiązanie nie posiada drzwi, to i tak uda ci się ochronić zawartość przed osadzaniem się kurzu.

Kobieta w garderobie. Garderoba w mieszkaniu - jak spełnić to marzenie

Część mieszkania wydzielona na garderobę

To nie musi być osobny pokój, choć takie rozwiązanie byłoby idealne i w większych, również dwupoziomowych mieszkaniach można je z powodzeniem zrealizować.
Jeśli jednak w twoim przypadku takiej opcji nie ma, ale dysponujesz dość dużą sypialnią, możesz jej część przeznaczyć właśnie na garderobę. Przy większej powierzchni użytkowej, nie musi to już być zwykła zasłona, czy szafa typu Komandor, ale coś bardziej przypominającego garderobę z prawdziwego zdarzenia.
Mowa tu o przedzieleniu sypialni na dwie części za pomocą ścianki działowej. Zmniejszysz tym samym część sypialną, ale czego się nie robi, by spełnić marzenia, prawda?

Jeśli chcesz stworzyć naprawdę funkcjonalną przestrzeń, potrzebujesz miejsca o wymiarach 220 cm szerokości i tyle samo głębokości. Dzięki temu twoja garderoba w mieszkaniu będzie mogła mieć zabudowę w kształcie litery U. Idealnie by było, gdyby udało ci się ustawić ściankę działową tak, by do garderoby wpadało światło z połowy okna. Pomoże ci to również zapewnić w tym miejscu odpowiednią wentylację.

O czym jeszcze powinieneś pamiętać?

Garderoba w mieszkaniu nie musi być wielka, ale powinna być funkcjonalna. I na tym skup się w pierwszej kolejności, gdy planować będziesz miejsce dla swoich ubrań. Nie oszczędzaj na dobrze dobranych systemach organizacji. Na szczęście do wyboru masz wiele rozwiązań i na pewno znajdziesz coś, co spełni twoje oczekiwania. Dzięki nim zawsze znajdziesz to, czego szukasz i zrobisz to w krótkim czasie. Unikniesz przy tym pośpiechu i skupisz się skomponowaniu idealnej kreacji na każdą okazję.