fbpx

Jednorodność, czy różnorodność — czy warto kupić zestaw mebli

Zestaw mebli - salon

Czy warto kupić zestaw mebli do mieszkania? Być może nigdy nie zastanawiałeś się nad tym, zwłaszcza w chwili meblowania swojego wymarzonego M. A tymczasem okazuje się, że rodzaj mebli oraz ich różnorodność bądź jej brak, mają ogromny wpływ nie tylko na wygląd wnętrz, ale też atmosferę, która w nich panuje i niepowtarzalność.

Pierwsze wrażenie — czy naprawdę jest takie ważne

Pierwsze wrażenie kryje w sobie ogromny potencjał. I nieważne, czy dotyczy spotkanej osoby, ubrania, okolicy, czy miejsca, w którym mieszkasz. Wrażenie, jakie ktoś lub coś robi na tobie, zdaje się być niezatarte i pozostaje z tobą na długo. Nierzadko też determinuje twoje dalsze życiowe wybory i wpływa na dotychczasowy bieg zdarzeń.
Podobnie jest w sytuacji, gdy ktoś przychodzi do twojego mieszkania lub domu. To miejsce, w którym spędzasz dużo czasu i które sam urządziłeś. Co mówi o tobie?

Twój styl, czy miejsce bez wyrazu?

Gdy kupujesz mieszkanie od developera, masz bardzo duże możliwości aranżacyjne, gdy chodzi o jego ostateczny wygląd. Poza głównym układem możesz zmienić niemal wszystko. Dzięki temu każde pomieszczenie opowiada pewną historię. Spostrzegawczy goście mogą z nich czytać jak z książki i dowiadywać się ciekawych rzeczy o właścicielu.

Niezależnie, czy postanowisz kupić zestaw mebli i proste dodatki, które również niewiele będą się różniły od całości, czy też pójdziesz w odmiennym kierunku, twoje mieszkanie wciąż będzie opowiadać historię o tym, kto w nim mieszka. Opowieści różnić się będą tylko tym, że jedna będzie nudna, a druga intrygująca i wciągająca, jak dobrze napisana powieść albo autobiografia.

Designerskie meble do salonu

Być może sam się już przekonałeś, że jednolite, schematyczne i pasujące do siebie meble, bardzo szybko się nudzą. Możliwe też, że zastanawiałeś się, w czym tkwi problem. Przecież w chwili zakupu byłeś nimi zafascynowany i oczami wyobraźni widziałeś, jak idealnie wpasowują się w twoje nowe wnętrza. Rzeczywistość jednak okazała się nieco inna. Jeśli dziś chciałbyś coś zmienić, jak najbardziej możesz to zrobić.

Pokój niedoskonały

Idealne mieszkanie to takie, które jest częścią ciebie i to pod wieloma względami. Pomaga ci w odpoczynku i motywuje do pracy. Wzbudza tęsknotę, gdy zbyt długo nie wracasz i wywołuje uśmiech na myśl, co będziesz w nim robił po pracy. To miejsce, w którym chce się być i to każdego dnia. I to nie dlatego, że jest doskonałe i nieskazitelnie czyste, czy poukładane. Tak jak ty jesteś różnorodny pod wieloma względami, tak i ono może takim być. To nic, że teoretycznie pewne elementy do siebie nie pasują. Zwracają jednak na siebie uwagę, intrygują, prowokują do pytań i nie pozwalają przejść obok siebie obojętnie.

Jeśli chcesz kupić zestaw mebli tylko ze względu na brak większych funduszy na coś bardziej wyszukanego, nic nie stoi na przeszkodzie ku temu. Pomyśl jednak, czy nie lepiej pójść na targ staroci, przejrzeć portale, na których ludzie sprzedają stare meble i tchnąć w nie drugie życie? Nie musisz od razu meblować w tym stylu całego mieszania. Wystarczy, że co miesiąc dokupisz jedną rzecz, mebel, dodatek, a w głowie tworzyć będziesz wizję całości. Zanim zapłacisz, zwróć uwagę na uczucia, które dany element w tobie wzbudza. Jak się czujesz na myśl o tym, że już wkrótce stanie się on częścią twojego mieszkania i towarzyszyć ci w nim będzie każdego dnia?

Czy nadal chcesz kupić zestaw mebli, zamiast je skompletować?

To tylko kilka przemyśleń, które być może pomogą ci na nowo przeorganizować przestrzeń, w której żyjesz. Ostatecznie zaś sprawią, że w mieszkaniu, którego jesteś częścią, poczujesz się jeszcze bardziej u siebie. Tak bardzo, że nie zechcesz go zamienić na żadne inne. Niezależnie, jaką decyzję podejmiesz, zwracaj uwagę na swoje odczucia i emocje, które towarzyszą ci na myśl o swoim mieszkaniu. Przyjrzy się też reakcjom gości, którzy cię odwiedzają. Nie muszą mieć wpływu na twoje decyzje, ale mogą ci dać do myślenia. I choć to ty jesteś właścicielem mieszkania, to warto być otwartym na zmiany.

Inspiracja: www.housebeautiful.com