fbpx

Gdzie kupić i jak urządzić mieszkanie pod wynajem dla rodzin z dziećmi?

Wielodzietna rodzina. Mieszkanie pod wynajem dla rodzin z dziećmi - gdzie kupić i jak urządzić

Mieszkanie pod wynajem dla rodzin z dziećmi to jednej strony większa szansa na w miarę stabilne źródło dodatkowego dochodu, a z drugiej spore wyzwanie. Jeśli decydujesz się na tego rodzaju inwestycję, musisz mieć na uwadze kilka ważnych kwestii, którymi powinieneś zająć się z dużym wyprzedzeniem.
Wynajem ukierunkowany na rodziny z dziećmi musi spełniać pewne warunki. W innym przypadku możesz mieć problem ze znalezieniem najemców. Poza tym, bardzo ważny jest stan i urządzenie takiego mieszkania. Oto kilka wskazówek, które pomogą ci krok po kroku przygotować plan całej inwestycji.

Oczekiwania potencjalnych najemców

Rodziny z dziećmi to specyficzna grupa odbiorców, która ma swoje oczekiwania i wymagania wynikające z wielu potrzeb. Dlatego musisz pomyśleć o tym, by mieszkanie pod wynajem dla rodzin z dziećmi nie tylko było duże, ale też położone w odpowiedniej lokalizacji. Weź to pod uwagę, zanim zdecydujesz się na zakup konkretnej nieruchomości.

Z pewnością nie najlepszym wyborem będzie ścisłe centrum. O wiele większym zainteresowaniem cieszą się mieszkania na obrzeżach miasta, pod warunkiem, że można się tam w miarę szybko i bezproblemowo dostać. Dlatego istotna jest komunikacja zarówno ta miejska, jak i drogi szybkiego ruchu dla rodzin zmotoryzowanych.

Innym ważnym elementem, który ma wpływ na atrakcyjność nieruchomości pod wynajem dla rodziny z dziećmi jest infrastruktura i tereny rekreacyjne. Osiedle powinno być blisko terenów zielonych, z wyznaczonym miejscem dla dzieci. Najlepiej, by w pobliżu były jednostki oświaty, sklepy z produktami codziennego użytku, a dojście do nich było bezpieczne dla najmłodszych. Na element bezpieczeństwa powinieneś też zwrócić uwagę, gdy chodzi o poruszanie się w obszarze osiedla. Z pewnością atutem nieruchomości będzie monitoring i ogólnie spokojna okolica.

Mieszkanie pod wynajem dla rodzin z dziećmi – o czym pamiętać przy urządzaniu

Jeśli sam nie posiadasz dużej rodziny, może być ci trudno wczuć się w jej potrzeby, ale nie jest to niemożliwe. Musisz po prostu spojrzeć na przyszłych najemców przez pryzmat ich potrzeb. Zarówno gdy chodzi o dorosłych, jak i dzieci. Pamiętaj też o sąsiadach, mieszkających w przyległych do twojego mieszkaniach.

Odpowiednia przestrzeń dla każdego

To spore wyzwanie, dlatego kupując mieszkanie pod wynajem dla rodzin z dziećmi, rozważ duży metraż, by łatwiej było znaleźć miejsce zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Maluchy potrzebują miejsca do zabawy, a nieco starsze również do odrabiania lekcji. Z kolei dorośli po przyjściu z pracy chcieliby nieco odpocząć, stąd przestrzeń tylko dla nich również jest bardzo ważna. Największe pomieszczenie powinno być urządzone jako przestrzeń wspólna, gdzie każdy mógłby miło spędzić czas.

Dziecko w garderobie. Mieszkanie pod wynajem dla rodzin z dziećmi - gdzie kupić i jak urządzić

Liczna rodzina to dużo rzeczy do przechowywania

To zaś determinuje układ i wyposażenie pomieszczeń. Pomyśl, jak wykorzystać ją do maksimum, nie omijając miejsc blisko sufitu i wnęk. Duża garderoba, to dobry pomysł i szansa na to, że ubrania całej rodziny nie będą ciągle zajmować łóżek, krzeseł i szafek. W dużej rodzinie ważne są też porządki. Stąd nie może zabraknąć miejsca na pralkę, odkurzacz i inne przedmioty pomagające zachować czystość i porządek w mieszkaniu. Pomyśl o tym, planując wyposażenie każdego z pomieszczeń, w tym kuchni i jadalni.

Toaleta – osobno, czy z łazienką?

Trudno w bloku o dwie łazienki, co przy rodzinie z kilkorgiem dzieci z pewnością by się przydało. Możesz jednak rozważyć oddzielenie sedesu od łazienki. Tym samym jedna osoba korzystająca z ubikacji, nie będzie blokować tego, kto zechce wziąć prysznic.

Pokoje dla dzieci

Im większy metraż mieszkania, tym większe masz możliwości, gdy chodzi o urządzenie przestrzeni dla dzieci. Dobrym pomysłem może być wstawienie łóżek piętrowych dla młodszych, by nastolatek mógł cieszyć się odrobiną prywatności. Dzieląc pokoje między najmłodszych domowników, weź pod uwagę ich aktywność dzienną i wieczorną, by nie kolidowały ze sobą ich codzienne potrzeby.

W trosce o sąsiadów

To wcale nie jest bez znaczenia i już zawczasu powinieneś zadbać o dobre kontakty z sąsiadami. Dzieci rzadko należą do cichych lokatorów, dlatego pomysł z wygłuszeniem ścian zewnętrznych mieszkania, wydaje się jak najbardziej wart uwagi. Urządzając mieszkanie pod wynajem dla rodzin z dziećmi musisz zadbać o dobrą atmosferę między mieszkańcami. Jeśli nie będą musieli używać stoperów, by w spokoju odpocząć po pracy, czy przespać noc, nikt nie powinien cię niepokoić, zgłaszając problemy z najemcami.

Urządzając nieruchomość przeznaczoną na wyjem, skup się przede wszystkim na jej funkcjonalności. Zabezpiecz ściany farbą, którą można czyścić, by rodzice bez problemu mogli usuwać plamy i rysunki pozostawionr na niej przez dzieci. Dzięki temu rzadziej będziesz musiał robić remont, a mieszkańcy będą mogli cieszyć się czystym i komfortowym mieszkaniem.

Źródło:
www.porta.com.pl