fbpx

Czy wiesz, jakie są zalety mieszkania na parterze?

Klucz z brelokiem w drzwiach do mieszkania. Czy wiesz, jakie są zalety mieszkania na parterze

Poziom ma znaczenie i tak jest już od lat. Mimo to wciąż nie brakuje tych, którzy potrafią dostrzec zalety mieszkania na parterze. To właśnie do nich skierowana jest oferta mieszkaniowa zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórym. Jak jednak przekonać tych, którzy wciąż żyją w przekonaniu, że mieszkanie na parterze to ostatnie, co braliby pod uwagę, szukając nieruchomości dla siebie?

Oto kilka argumentów, które pomogą odczarować to owiane złą sławą miejsce do mieszkania. Zwłaszcza w obecnych czasach, gdy potrafi ono mocno różnić się na plus od mieszkań na wyższych kondygnacjach.

Najważniejsze zalety mieszkania na parterze

Wbrew pozorom, jest ich całkiem sporo. Jeśli wciąż zastanawiasz się, czy aby nie wybrać mieszkania właśnie na tym poziomie, mogą ci one pomóc w podjęciu decyzji.

Wszędzie blisko

Co do tego nie ma wątpliwości. Niezależnie, czy chcesz nagle zejść do piwnicy, bo zapomniałeś coś przynieść, czy do samochodu, wystarczy pokonać kilka schodów i po chwili jesteś u celu. Nawet łatwiej ci będzie namówić dziecko do wyrzucenia śmieci, bo zajmie mu to mniej niż minutę.
Jeśli masz w domu psa, wyjście na krótki spacer nie będzie się kojarzyć z koniecznością poświęcenia temu nie wiadomo jak dużej ilości czasu.

Wygoda

Nie musisz mieć problemów z chodzeniem, by docenić niewielki wysiłek, jaki musisz włożyć, by pokonać odcinek dzielący cię od swojego mieszkania po wejściu do klatki schodowej. Zalety mieszkania na parterze docenisz zawsze, gdy wracać będziesz z zakupami. Nie w każdym bloku jest winda, a nawet jeśli jest w nią wyposażony, to czasem odmawia posłuszeństwa. Również wyjście z małym dzieckiem na spacer i sprowadzenie wózka, dla mieszkańców nisko położonych mieszkań nie stanowi problemu. Poza tym wózek może cały czas stać przy drzwiach, tuż przy podkładce na buty.
Dla osób starszych parter to jedyne rozsądne rozwiązanie. Każdy senior cieszy się, że nie musi pokonywać schodów w drodze na zakupy, czy do lekarza.

Wnętrze mieszkania. Czy wiesz, jakie są zalety mieszkania na parterze

Własny ogródek

Coraz więcej mieszkań na parterze, ma dostęp do dodatkowej przestrzeni. To obszar dostępny po wyjściu przez balkonowe drzwi. Zazwyczaj jest większy niż tradycyjne balkony, zajmowanych przez sąsiadów mieszkań na wyższych kondygnacjach. Ogródek możesz zagospodarować według własnego uznania i korzystać z niego bez ograniczeń. W lecie służyć ci może za miejsce do opalania i relaksu po pracy, a zimą jako miejsce zabaw twoich dzieci. Są blisko domu, więc w każdej chwili mogą wpaść na gorącą czekoladę i zagrzać zmarznięte od śnieżek dłonie.

Inne zalety mieszkania na parterze

Czasy, gdy podłoga w mieszkaniu na parterze była zimniejsza ze względu położoną niżej piwnicę, już dawno minęły. Obecnie standard tych mieszkań jest tak wysoki, że zwykle nie różnią się one niczym od tych z wyższych pięter. Co więcej, nierzadko są lepiej wygłuszone, by do mieszkańców docierało jak najmniej dźwięków zarówno z klatki schodowej, jak i z zewnątrz.
Również, gdy chodzi o bezpieczeństwo, na monitorowanych i strzeżonych osiedlach jest ono na wysokim poziomie. Tym samym, nie musisz się obawiać, że intruz wejdzie do mieszkania przez balkon, czy kuchenne okno.

Zanim odrzucisz pomysł mieszkania na paterze, przemyśl wszystko na spokojnie i rozważ korzyści, jakie płyną z posiadania tego rodzaju nieruchomości.