fbpx

Czy warto kupić mieszkanie od developera?

Rodzina w nowym mieszkaniu. Czy warto kupić mieszkanie od developera

Zakup mieszkania to poważna decyzja, której nie podejmuje się z dnia na dzień. Tym bardziej, że wiąże się ona nie tylko ze sporymi kosztami, ale też z miejscem, w którym będziesz żył przez najbliższe lata.
Twoje nowe mieszkanie powinno przede wszystkim spełniać twoje potrzeby i to pod wieloma względami. Im większy masz wpływ na to, jak będzie ono wyglądało, tym lepiej. Jeśli więc zastanawiasz się, czy warto kupić mieszkanie od developera, oto 4 ważne korzyści, które powinieneś rozważyć przed zakupem.

4 powody, dla których warto kupić mieszkanie od developera

Jeśli wciąż nie jesteś przekonany co do kupna nowego mieszkania, to weź pod uwagę następujące korzyści, jakie się z tym wiążą.

Masz wpływ na wygląd mieszkania

Gdy postanowisz kupić mieszkanie od developera, nie czekaj zbyt długo z decyzją. Najlepiej, jeśli zrobisz to już na etapie tak zwanej dziury w ziemi. W praktyce oznacza to moment, kiedy prace budowlane dopiero startują i nic, poza działką budowlaną jeszcze nie ma. Dzięki temu możesz zajrzeć do planów budynku i dowiedzieć się, na jakie zmiany możesz liczyć. Nawet nie wiesz, jak bardzo może ci się to przydać.
Niektóre elementy wyposażenia, wymagają bowiem ingerencji w elementy stałe mieszkania. Tak jest, chociażby w przypadku łazienki. Jeśli wybierzesz prysznic bez brodzika, musisz wiedzieć, że wymaga on specjalnej instalacji odpływu w podłodze. Dlatego w trakcie rozmowy z developerem powinieneś o tym porozmawiać i dopytać, czy tego rodzaju zmiany będą dodatkowo płatne.

Budowa osiedla mieszkaniowego

Możliwe też, że wolisz salon z aneksem kuchennym, albo dwa mniejsze pokoje zamiast jednego dużego. To również jest do zrobienia, gdy twoje przyszłe mieszkanie jest na wczesnym etapie budowy. Masz również wpływ na rozmieszczenie instalacji elektrycznej, a dokładnie gniazdek i włączników światła. Inna niż projektanta może być też twoja wizja miejsca, w którym umieścisz sprzęty kuchenne.

Jesteś pierwszym właścicielem mieszkania

Z mieszkaniem jest podobnie jak z samochodem. Możesz kupić w komisie lub na giełdzie albo wyjechać nowiutkim modelem prosto z salonu. Nic nie zastąpi zapachu nowości, który unosi się we wnętrzu i świadomości, że jesteś pierwszym użytkownikiem, który pokonuje nim pierwsze kilometry.

Nie inaczej jest z miejscem, w którym zamierzasz mieszkać. Dlatego właśnie warto kupić mieszkanie od developera, by móc poczuć ten zapach nowości. I choć w przypadku stanu surowego nie robi ono wielkiego wrażenia, to dobrze wiesz, że wielkie WOW pojawi się w chwili, gdy w pełni dopasujesz je do swojej wizji.
Nowe jest nie tylko mieszkanie, ale też wszystkie elementy wykończeniowe i całe wyposażenie. Bez generalnego remontu nie jesteś w stanie zrobić tego w mieszkaniu kupionym na rynku wtórnym.

Nie musisz robić remontu przez wiele lat

Obecne mieszkania bardzo różnią się od tych budowanych kilkadziesiąt lat temu. Wyższa jest zarówno jakość materiałów, jak i samego wykonania. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym dużo bardziej komfortowo się mieszka. To zaś sprawia, że nie musisz myśleć o remoncie i obawiać się, że w każdej chwili w instalacjach pojawią się przykre i kosztowne niespodzianki.
Jeśli od samego początku zadbasz o swoje mieszkanie i na bieżąco wymieniać będziesz zużyte elementy oraz naprawiać to, co w wyniku eksploatacji ulegnie zepsuciu, możesz spać spokojnie.

Dostaniesz coś więcej niż tylko mieszkanie

Developerzy dbają nie tylko o wysoką jakość budowanych przez siebie mieszkań, ale też o najbliższą okolicę. Dlatego na nowe osiedla wybierają jak najatrakcyjniejsze lokalizacje, by mieć dodatkowy atut w chwili sprzedaży. To ważne, by miejsce, w którym zamieszkasz, było dobrze skomunikowane z resztą aglomeracji. Istotna jest też najbliższa infrastruktura ze sklepami, ośrodkami zdrowia i placówkami edukacyjnymi, byś nie musiał za każdym razem pokonywać wielu kilometrów.

Tereny zielone na nowym osiedlu. Czy kupić mieszkanie od developera?

Nowoczesne osiedla posiadają też przygotowane tereny do odpoczynku i rekreacji. Dzięki temu możesz miło spędzać czas nie tylko w mieszkaniu, ale też ze znajomymi na świeżym powietrzu.
Brak barier architektonicznych to też dziś niezbędny element, który pozwala bez problemu poruszać się osobom starszym, niepełnosprawnym oraz mamom z małymi dziećmi. Coraz częściej nawet w niewysokich budynkach, standardowym wyposażeniem jest winda oraz parking podziemny.

Jeśli wciąż zastanawiasz się, czy kupić mieszkanie od developera, teraz masz wiedzę, która może ci pomóc w podjęciu ostatecznej decyzji.