fbpx

Czy warto kupić mieszkanie na obrzeżach miasta?

Kolorowe osiedle. Czy warto kupić mieszkanie na obrzeżach miasta. Facebok

Kupno mieszkania to poważna inwestycja na lata. Nawet, jeśli kiedyś sam nie będziesz w nim mieszkał, to zawsze możesz je wynająć, czerpiąc tym samym korzyści finansowe. Dlatego zanim podejmiesz ostateczną decyzję, dowiedz się, czy i dlaczego warto kupić mieszkanie na obrzeżach miasta.

Kupić mieszkanie na obrzeżach, czyli gdzie konkretnie?

Okolica okolicy nierówna, dlatego powinieneś dokładnie przyjrzeć się tej, w której mieści się lub gdzie w najbliższym czasie powstanie wybrane przez ciebie mieszkanie. Chodzi tu nie tylko o konkretne miejsce, w którym stanie blok, apartamentowiec, czy wieżowiec, ale też bliższe i dalsze otoczenie. Sprawdź, jak wygląda infrastruktura i połączenia komunikacyjne z centrum miasta. Zajrzyj tu o różnych porach dnia, by dowiedzieć się, czy miejsce to spełnia twoje oczekiwania. Zwróć uwagę na natężenie ruchu, hałas, jakość powietrza i społeczność sąsiedzką. Nie bez znaczenia są też tereny zielone, miejsca do rekreacji i odpoczynku oraz aktywności sportowej.

Miejsce do odpoczynku, czy pracy?

Rodzaj wykonywanej pracy i jej miejsce, również ma znaczenie, gdy chcesz kupić mieszkanie na obrzeżach. Odpoczynkowi z pewnością sprzyjać będzie mniejszy hałas, co zwykle jest domeną tego rodzaju lokalizacji. Jeśli więc pracujesz zdalnie lub w swojej działalności gospodarczej wykorzystujesz głównie Internet, mieszkanie na obrzeżach będzie idealnym rozwiązaniem. Wystarczy, że raz na jakiś czas wybierzesz się na zakupy, by pozostałe dni móc spędzić na realizacji zawodowych działań.

Możesz też znaleźć mieszkanie w tak dobrej lokalizacji, że dojazd do centrum lub okolicznych miast, zajmie ci raptem kilkanaście minut. W takiej sytuacji, nawet jeśli codziennie dojeżdżać będziesz tą trasą do miejsca pracy, nie będzie to dla ciebie zbyt dużym obciążeniem. Również, gdy chodzi o koszty.

Nowoczesne i komfortowe mieszkania

Nowoczesne budownictwo coraz częściej zapewnia wysoki standard mieszkania. Dobra jakość materiałów, dodatkowe wyposażenie apartamentowców, czy też bloków, kuszą potencjalnych nabywców. Rozglądając się za mieszkaniem, zwracaj uwagę również na ten element. To ważne nie tylko dla twojego komfortu, ale też przyda się, gdy zechcesz to mieszkanie komuś sprzedać lub wynająć.
Jeśli osiedle, na którym planujesz zamieszkać, posiada monitoring, całodobową ochronę, miejsca parkingowe na zewnątrz i w najniższej kondygnacji budynku, a do tego podoba ci się okolica, w której zostało wybudowane, z pewnością dużo łatwiej będzie ci podjąć właściwą decyzję.

Gdy co nieco wiesz już na temat tego, na co zwrócić uwagę, gdy chcesz kupić mieszkanie na obrzeżach, pozostaje ci wybrać jego powierzchnię i kondygnację. Tu również wiele zależy od twoich potrzeb, które mogą zdecydować o wyborze mieszkania na parterze, na jednym z wyższych pięter, bądź na samej górze, gdzie niekiedy możesz mieć do wyboru również mieszkanie z tarasem na dachu.