fbpx

4 rozwiązania do mieszkania, które polepszą jego funkcjonalność.

Łazienka z prysznicem walk-in. 4 rozwiązania do mieszkania, które polepszą jego funkcjonalność.

Mieszkanie w bloku ma swoje ograniczenia. Na szczęście przy odrobinie pomysłowości i rozwiązań technologicznych, możesz poprawić wygodę i komfort mieszkania.
Oto bardziej lub mniej znane rozwiązania do mieszkania, które zwiększą jego funkcjonalność i pozytywnie wpłyną na jego wygląd.

Siedzisko do przedpokoju

To bardzo wygodne rozwiązanie, które nie wymaga dużego przedpokoju. Może za to ułatwić zakładanie butów zarówno tobie, jak i twoim bliskim. Bardzo możliwe, że niejeden raz straciłeś równowagę w trakcie tej czynności i gdyby nie refleks, mogłoby się to różnie skończyć.
Siedzisko w przedpokoju to również dobre miejsce, gdzie możesz na chwile odłożyć torby z zakupami.
To również sygnał dla gości, że w twoim domu nie chodzi się w butach i należy je zostawić w przedpokoju. Jeśli umożliwisz im zrobienie tego z użyciem siedziska, z pewnością będą ci wdzięczni i nikt nie uzna twoich wymagań za nietaktowne.

Siedzisko możesz też wykorzystać jako szafkę na buty. Otwierana przednia ścianka i odchylana półka to dobry sposób na zaoszczędzenie miejsca w przedpokoju.
Poza tym, siedzisko w przedpokoju sprawia, że pomieszczenie to wygląda bardziej prestiżowo. Podobne rozwiązania często możesz bowiem spotkać w luksusowych apartamentach.

Kuchnia z salonem. 4 rozwiązania do mieszkania, które polepszą jego funkcjonalność.

Jednolita podłoga bez progów

To rozwiązanie, na które decydują się coraz częściej zarówno mieszkańcy mieszkań w bloku, jak i domów jednorodzinnych. Jednolita podłoga może okazać się strzałem w dziesiątkę nie tylko ze względów praktycznych, ale też estetycznych. Wpływa na spójność pomieszczeń i optycznie je powiększa.
Przy obecnych rozwiązaniach technologicznych, nie ma problemu z położeniem podłogi z tego samego materiału w cały mieszkaniu. I nie chodzi o wszystkie poza kuchnią i łazienką. Jedną z opcji jest podłoga z paneli winylowych. Odporna na ścieranie i wilgoć, w 100% poradzi sobie z warunkami panującymi w łazience i kuchni. Dostępna w wielu kolorach i wzorach, z pewnością będzie idealnym dopełnienie wyposażenia mieszkania.

Tego rodzaju rozwiązania do mieszkania są też niezwykle praktyczne. Wystarczy, że zaopatrzysz się w urządzenie myjące, którym oczyścisz podłogę od kuchni, przez salon i sypialnię, na przedpokoju kończąc. Możesz też wykorzystać nowoczesne urządzenia samoczyszczące, które zrobią to za ciebie.

Rolety dzień-noc

Panowanie nad ilością światła, które wpada do pomieszczeń, to spore ułatwienie. Rolety dzień-noc to ulepszona wersja znanych wertikali, spotykanych głównie w pomieszczeniach biurowych i otwartych salonach z dużymi oknami.
Rolety dzień-noc są bardziej uniwersalne i nadają się praktycznie do każdego typu pomieszczeń. Sprawdzą się zarówno w salonie, gdy zechcesz obejrzeć film w słoneczny dzień, jak i w gabinecie. Dobrze je mieć również w sypialni, gdzie w ciągu dnia zadbają o intymny charakter pomieszczenia, a nocą pomogą stworzyć idealne warunki do spania, odcinając cię od światła z zewnątrz. Przydają się również w sytuacji, gdy chcesz odespać zarwaną noc lub położyć spać małe dziecko.

Dopełnieniem praktycznych możliwości rolet dzień-noc jest ich wygląd. Dzięki dopasowanym kolorystycznie do twojego mieszkania poziomym pasom, stają się modną ozdobą. Bez problemu zastąpią też tradycyjne zasłony, zwłaszcza, że nie potrzebują dodatkowego miejsca. Łatwe utrzymanie w czystości dopełnia mnogość zalet tego typu rozwiązania do mieszkania.

Prysznic bez brodzika

Nowe mieszkania w bloku to już nie to samo, co te w starym budownictwie. Tu możliwości aranżacyjnych jest dużo więcej. Tym bardziej, jeśli kupujesz mieszkanie od developera, gdzie jeszcze na etapie budowy masz wpływ na wygląd pomieszczeń. Jeśli więc chciałbyś mieć w swoim mieszkaniu prysznic bez brodzika, powinieneś porozmawiać o tym z developerem. Musisz się przy tym liczyć, że zmiany te mogą być dodatkowo płatne, ale to już ustalicie w trakcie spotkania.
Prysznic bez brodzika, czyli tak zwany walk-in to natrysk otwarty, który jest bardzo praktycznym i funkcjonalnym rozwiązaniem. Nie ograniczają cię standardowe rozmiary brodzika, a łazienka bez niego wydaje się bardziej przestronna. Poza tym pod miejsce na prysznic możesz wykorzystać zarówno rogi łazienki jak i wnęki.

Jest jednak jedno „ale”. Tego typu rozwiązanie wymaga profesjonalnego i dokładnego wykonania instalacji, odpowiedzialnej za odprowadzanie wody. Stąd prysznic bez brodzika to dobry pomysł do mieszkania od developera, albo w sytuacji, gdy planujesz generalny remont. Niemniej jednak, gdy chodzi o rozwiązania do mieszkania poprawiające komfort życia mieszkańców, prysznic walk-in wart jest twojej uwagi.